Aktualności

Home > Aktualności

Logistyka kontraktowa

21 października 2019 | Aktualności, Aktualności PFC

Logistyka kontraktowa to specjalistyczna usługa, która obejmuje cały szereg operacji w obrębie powierzchni magazynowych. To kompleksowe i długoterminowe zarządzanie różnymi procesami na zlecenie klientów z różnych branż. Bardzo często outsourcing usług logistycznych dotyczy centralnych magazynów przedsiębiorstw. Szacuje się, że jest to najbardziej specjalistyczna usługa z sektora Transport–Spedycja–Logistyka (TSL).

W każdym magazynie występuje szereg różnorodnych procesów, które muszą przebiegać szybko, sprawnie i bezkolizyjnie. Pierwszym z nich jest dostawa, a następnie przesyłki podlegają wyładunkowi, przeładunkom oraz podziałom na mniejsze paczki i ich ulokowaniu we właściwych miejscach na regałach magazynowych. To pozwala szybko przygotować zamówienie dla odbiorcy, zabezpieczyć je przed uszkodzeniami, a także wysłać wskazanym środkiem transportu.

Logistyka kontraktowa to szereg usług dodatkowych. Można na przykład zlecić stworzenie zestawów promocyjnych, foliowanie, przyklejanie etykiet czy też uzupełnienie towarów o dodatkowe elementy takie jak na przykład instrukcje obsługi. W ten sposób towary trafiają do sklepów, supermarketów, hurtowni lub fabryk z wykorzystaniem nowoczesnych systemów informatycznych oraz programów zarządzających operacjami. Na bieżąco monitorowany jest więc przepływ towarów w magazynie, a także praca magazynierów różnych szczebli.