Aktualności

Home > Aktualności

Spedycja morska Warszawa

21 października 2019 | Aktualności, Aktualności PFC

Spedycja morska to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin transportu. Port w Gdyni daje bardzo dużo możliwości specjalistom w tej dziedzinie, choć warto zaznaczyć, że siedziba firmy oraz biuro Zarządu znajdują się w Warszawie. Tam też podejmuje się najważniejsze decyzje dotyczące transportu z gdyńskiego terminala.

Spedycja morska

Sama spedycja morska jest wybierana przez przedsiębiorstwa z całego świata ze względu na konkurencyjne koszty oraz gwarancję bezpieczeństwa. Dzięki temu można mieć pewność, że ładunek dotrze do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Spedycja morska obejmuje zarówno transport międzykontynentalny, jak i ten realizowany na zdecydowanie krótszych trasach. Najczęściej w realizacji zleceń rampa-rampa czy door-to-door łączy się przewozy morskie i kolejowe. Spedycja morska obejmuje obsługę przesyłek kontenerowych i drobnicowych oraz ładunków ponadgabarytowych. Poza samym transportem w ofercie znaleźć można na przykład odbiór przesyłek i kontenerów morskich od nadawcy oraz obsługę portową i celną. Dotyczy ona portu w Gdyni oraz współpracujących terminali w Europie i na świecie. Specjaliści firmy doradzają również w zakresie wyboru trasy, pomagają w dopełnieniu wszystkich formalności oraz wytyczają optymalną trasę i dobierają pakiet usług dodatkowych.

Transport morski

W wielu wypadkach transport morski jest jedynym sposobem, by przewieźć szczególnie duże i wymagające ładunki z jednego punktu do drugiego. To najtańsza i najbezpieczniejsza droga, by dostarczać wielkogabarytowe przesyłki, choć jest bardziej czasochłonna niż na przykład przewozy lotnicze.