Aktualności

Home > Aktualności

PFC członkiem PISiL

6 lutego 2019 | Aktualności, Aktualności PFC

Jesteśmy dumni dzielić się z Państwem radosną nowiną o dołączeniu naszej firmy do grona członków zwyczajnych Polskiej Izby Spedycji i Logistyki.

Polska Izba Spedycji i Logistyki z siedzibą w Gdyni działa od 1993 roku. Zrzesza przedsiębiorców z branży spedycyjnej, logistycznej, przewozowej, agencje celne oraz przedsiębiorstwa pokrewne, które działają na terenie Polski i na rynku międzynarodowym. To dobrowolna organizacja samorządu gospodarczego, która chroni prawa i interesy swoich członków.

Działania Izby polegają przede wszystkim na reprezentowaniu członów wobec organów władzy i administracji państwowej oraz organów samorządu terytorialnego, a także międzynarodowych organizacji, które działają w zbliżonych sektorach. Poza tym Izba organizuje szkolenia, sympozja, konferencje i kongresy o tematyce spedycji i przewozów oraz zapewnia dostęp do informacji na temat przepisów i możliwości zarówno w kraju, jak i za granicą szczególnie na terenie Unii Europejskiej. Jednym z głównych założeń Izby jest stwarzanie swoim członkom okazji do nawiązywania współpracy w oparciu o etyczny model prowadzeniu biznesu. Ma to przeciwdziałać nieuczciwej konkurencji. Poza tym specjaliści doradzają w zakresie problematyki transportowej, spedycyjnej i międzynarodowego obrotu towarowego. Odpowiedzi na ważne pytania znajdują się na przykład w wydawanych czasopismach i książkach a także na funkcjonalnej stronie internetowej. Tam też znaleźć można szereg aktualnych informacji na przykład związanych z obliczaniem podatku, procedurami TIR czy też nowymi rozporządzeniami, raportami i innymi wytycznymi.

Polska Izba Spedycji i Logistyki jest członkiem organizacji międzynarodowych takich jak International Federation of Freight Forwarders Associations „FIATA” w Zurichu, European Organisation for Forwarding and Logistics w Brukseli „CLECAT”, Krajowej Izby Gospodarczej oraz członkiem stowarzyszonym Krajowej Izby Gospodarki Morskiej. Członkowie Izby mają dostęp do rozbudowanej bazy szkoleń, które kończą się międzynarodowymi certyfikatami. Poza tym przygotowuje się dla nich atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe OC.